Viete, koľko krokov v práci urobíte? My áno!

Viete, koľko krokov v práci urobíte? My áno!

Práca nás nielen živí, ale aj udržuje v pohybe – niekoho menej, iného viac. Viete, ktoré profesie sa „nachodia“ najviac? A viete o tom, že počet krokov vekom klesá a muži majú tendenciu chodiť viac?

Zaujímavé čísla vychádzajú z prieskumu, ktorý spracovala akreditovaná diétologička Jenny Craig. Prezrádza počet krokov niektorých profesií a zároveň porovnáva, ako sú na tom muži a ženy.

Pozri aj: Detox, diéta a zlozvyky? Urobte si plán, na extrémne kúry zabudnite

Kroky sa s vekom znižujú

Čím ste starší, tým sa váš počet prejdených krokov znižuje. Vek hrá v tom, koľko denne nachodíme, jednoznačnú úlohu. Dospelí od 18 rokov nachodia priemerne 4 000 až 18 000 krokov denne a zdraví seniori zas prejdú od 2 000 do 9 000 krokov za deň.

Muži sú v chodení „lepší“

Významný rozdiel existuje aj v priemernom počte krokov, ktoré prejdú ženy a muži. Zdroje uvádzajú, že muži celkovo nachodia priemerne okolo 5 340 krokov, kým ženy len 4 912 krokov.

Vedeli ste, že čašník prejde denne zhruba 22 778 krokov, kuriéri okolo 23 000 krokov, predavač okolo 14 660 krokov, učiteľ 12 564 krokov, poštár okolo 15 248 krokov, SBS-kár 12 650, kaderník prejde za deň okolo 10 000 krokov?

kuchár v práci na prestávke

Zdroj: Shutterstock®

lil SOLID Ez

Profesie, ktoré vyžadujú neustály pohyb a aktivitu, predstavujú jedinečnú výzvu pre dospelých fajčiarov. Cigarety nielen zhoršujú dýchanie, ale aj obťažujú nepríjemným cigaretovým dymom. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívy a inak by pokračovali vo fajčení, je k dispozícii vylepšené zariadenie na nahrievaný tabak lil SOLID Ez.

Ide o kompaktné zariadenie v štýle „všetko v jednom“, ľahko sa ovláda, prináša tri po sebe idúce použitia a vydrží dlho nabité. Lil SOLID Ez tabak nespaľuje, ale nahrieva a tým nevzniká žiadny dym.

Zariadenie zároveň produkuje výrazne menej škodlivých látok v porovnaní s cigaretami, vďaka tomu predstavuje lepšiu alternatívu oproti klasickým cigaretám. Lil SOLID Ez nie je bez rizika, obsahuje totiž nikotín, ktorý je návykový. Je určený výhradne pre dospelých fajčiarov. V ponuke je päť farebných prevedení.

Odporúčame:  Chcete do Vianoc všetko stihnúť? Nemusíte, ale na toto nezabúdajte

žena sbs služba

Zdroj: Shutterstock®

Vplyv profesií na každodenný život?

Tieto štatistiky nám ukazujú, že niektoré profesie majú nielen výrazný vplyv na naše každodenné životy, ale taktiež vyžadujú fyzickú odolnosť a vytrvalosť. Pre dospelých fajčiarov, ktorí by naďalej fajčili, tak prináša prechod na bezdymové zariadenia možnosť zlepšenia kvality svojho života.

Iqos

Zdroj: Shutterstock®

lil SOLID Ez nie je bez rizika, obsahuje totiž nikotín, ktorý je návykový. Je určený výhradne pre dospelých fajčiarov.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní